تبلیغات
پلی به خدا - تقلید 2
پلی به خدا
اللهم عجل لولیک الفرج
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


باسلام خدمت تمامی بازدیدکنندگان عزیز من در این سایت سعی دارم با کمک دوست خودم آقا آرش مطالبی راجع به خداشناسی و مبارزه با مذاهب انحرافی و تبلیغ آیین شیعه را در خدمتتون قرار بدم.دوستان برای بازدید از وبلاگ خواهشمندم که موضوعی دنبال کنید و به هر موضوعی که علاقه مندید بروید چون مطالب ارسالی ما منظم نیست.
با تشکر فراوان مدیر سایت حمید رضا و آرش اکبری

مدیر وبلاگ :حمید رضا اکبری
نظرسنجی
به نظر شما به کدام موضوع سایت مطالب بیشتری اضافه کنم؟
برچسبها

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام ادامه بحث را دنبال می کنیم

قبل از مراجعه باید نکته ای را متذکر شوم که هدف از قرار دادن این مطلب تعریف  و تمجید از کسی نبوده و فقط برای آَشنایی شما عزیزان با مراجع تقلید و انتخاب یکی از آنان است

در این بخش به معرفی مراجع تقلید می پردازیم:

به ادامه مطالب مراجعه کنید


حضرت آیت الله العظمی حاج سید علی حسینی خامنه ای

معظم له علاوه بر آنکه فقیهی ژرف نگر بوده در علم رجال، تاریخ و ادبیات سر آمد هستند. هنم اکنون علاوه بر رهبری جامعه به تدریس دوره عالی فقه اشتغال دارند و تالیفات گرانسنگی در موضوعات مختلف به رشته تحریر در آورده اند و جمعیت بزرگی از شیعیان در احکام فقهی از معظم له تقلید می کنند. درسال 1318 هجری شمسی در حانواده ای روحانی در شهر مقدس مشهد به دنیا آمد. پدرایشان آیت الله آقا سید جواد از مجتنهدان و علمای محترم مشهد به شمار می رفتند و جد ایشان آیست الله سید حسین خامنه ای از علما ی آذربایجان مقیم نجف بودند. دوران کودکی را با سختی سپری کرده و در سن پنج سالگی به همراه آقا سید محمد برادر بزرگتر خود به مکتبخانه و پس از مدتی به یک مدرسه ابتدائی اسلامی به نام دارالتعلیم دیانتی رفتند.

ایشان پس از اخذ گواهی کلاس ششم وارد دبیرستان شدند و در طی دو سال تحصیلات دبیرستانرا با تخذ مذدرک دیپلم به پایانر ساندند. ایان درزو پای هی حوزه را در محضر پدرشان و بقیه را مزد آقا میرزا احمد مدرس تبریزی و رد س رسائل رو مکاسب را نزد حاج شیخ خاشم قزوینی فرا گرفتند و تمام دوره سطح را در مدت پنج سال و نیم به پایان رساندند و سپسپ در درس خارج آیت الله میلانی حاضر شدند. درسال 1316 به نجف مهاجرت کردند و رد مدت اقامت کوتاه خود از دروس آیات عظام: حکیم، خوئی و شاهرودی بهره بردند

پسزا بازگشت به ایران از محضر آیت الله العظمی بروجردی و حاج آقا مرتضزر حائری استفاده های فراون بردند و در درس فقه و اصول حضرت امام خمینی (ره شرکت جستند.

تلفن دفتر: 7474-0251

سایت:www.wilayah.org

ایمیل: istiftaa@wilayah.or

 

حضرت آیت الله العظمی حاج شیخ جعفر سبحانی

یکی از فقیهانی که سالیان دراز به ترریس و تربیت شاگردان، تبلیغ معادف دنی و تحقیق و تالیف و تر جمه کتاب های ارزنده علمی و خدمات جاودانه اشتغال داشته و دارند؛ متفکر بزرگ اسلامی و اندشمتد بزرگ معاصر، فقیه اصولی، مفسر رجالی، متکلم ادیب، و فیلسو مورخ، حضرت آیت الله حاج شیخ جعفر سبحانی دام ظله العالی هستند.

استاد معظم در 28 شوال المکرم 1347 قمری ( 20 فروردین 1308 ش) در تبریز در خانواده علم و تقوا و فضیلت به دنیا آمدند. پدر ایشان مرحوم آیت الله حاج شیخ محمد حسین سبحانی یکی زا عالمان  و فقیهان تبری بودند  که بش از 50 سال به مکار تدریس، تالیف و .. مشغول بودند.

آیت الله سبحانی ، پس از فراغت از تحصیلات ابتداوی، به فراکیری متون ادب پارس پرداختند، سپی در 14 سالگی رهسپار مدرسه علمیه طالبیه تبریز شده و به آموختن مقدمات علوم و سطوح پرداختند.

ایشان در دوران مقدماتی و سن نوجوانی 17 سالگی دو کتاب تالیف کرده و پس از تکمیل سطوح عالیه به درس های خارج، فقه   اصول راه یافتند و از محضر برزگانی چوم مر حوم آیت الله کوهکمره ای و حضرت امام خمینی استفاده بردند. فلسفه، کلام و تفسیر را نزد آیات عظام سید مخحمد بادکوبه ای و علامه طباطبائی در جوار استاد شهید مرتضی مطهری آموختند.

معظم له تاکنون سه دوره کامل اصول و هر دوره در 6 سال تدریس کرده اند و هن اکنون چهارمیتن دوره ان را پشت سر می نهد. همچنین بنیان گذار تفسیر موضوعی قرۀآن کریم می بشاند.

آیت الله سبخانی تا به حال بش از 100 تالیف در موضوعات تفسیر، حدیث، فقه ، اصلول، کلان، تاریخ فلسفه، مللو نحل، رجال، درایه، علوم ادبی، دفاعه زا ساخت تشیع، نقد وهابیت و موضوعات دیگر نگاشته اند.

آدرس دفتر : قم، موسسه امام صادق (ع)

سایت:www.tohid.ir

حضرت آیت الله العظمی حاج سید علی حسینی سیستانی

حضرت آیت الله العظمی سیستانی در سال 1307 هجری شمسی در شهر مشهد از خاندانی معروف به علم و تدین به دنیا آمدند.

پس از فراگیری علوم ابتدایی، مقدمات وسطح حوزه نزد اساتید و مدرسان به فراگیری علوم عقلیه و معارف الهی پرداختند.

معظم له در فقه و بسیاری از علوم سر آمدند و در پاره ای از علوم تالیفات گرانبهایی دارند و هم اکنون در ظل عنایات حضرت علی (ع) تنها زعیم و مرجع حوزه علمیه مقدسه نجف اشرف محسوب می شوند.

کلاس درس آیت الله العظمی خویی برای بیش از نیم قرن برقرار بوده است و صدها فقیه و مجتهد برجسته از وجود ایشان بهره بردند.از بارزترین شاگردان ایشان حضرت آیت الله العظمی حاج سید علی حسینی سیستانی بودند و ایشان صاحب مقام علمی نبوغ و فضیلت می باشند.

نزدیک به 34 سال پیش معظم له شروع به تدریس بحث خارج فقه و اصول و رجال کردند و نیزبحث هایی پیرامون مکاسب، طهارت، نماز، قضا،خمس و برخی از قواعد فقهی مانند ربا، تقیه و الزام،به انجام رساندند.همزمان با تدریس و بحث مشغول تالیف و نگاشتن کتاب های مهم و چند رساله شدند. همچنین معظم له کلیه تقریرات بحث های اساتید خود را به رشته تالیف در آوردند. برخی از تالیفات معظم له عبارتند از:

شرح کتاب العروه الوثقی، بحث های اصولی، کتاب قضا، کتاب البیع و الخیارات، رساله ای در لباس مشکوک.

تلفن دفتر: 7441415-0251

سایت:www.sistani.org

 

حضرت آیت الله العظمی حاج موسی شبیری زنجانی

معظم له به دقت در احام فقهی مشهورند و در بسیاری از علوم همچون رجال، تاریخ، اصول، شعر و ادبیات در مرتبه ی بلندی قرار دارند.

در سال 1305 هجری شمسی در شهر قم در خانواده ای روحانی به دنیا آمدند.

پدر ایشان آیت الله حاج احمد زنجانی از فضلای حوزه علمیه قم به شمار می رفتند و سال ها در مدرسه فیضیه قم اقامه نماز جماعت می کردند و بسیاری از برزگان حوزه از جمله امام خمینی در نماز ایشان شرکت می کردند.

حضرت آیت اله سید موسی شبیری زنجانی چندین سال است که به جای پدرشان در شهر قم درمدرسه فیضیه و حرم مطهر حضرت معصومه (س) اقامه نماز جماعت میکنند.

پس از گذراندن تحصیلت ابتدائی، مقدمات و ادبیات را به پایان رساندند و از محضر پدرشان و آیت الهه العظمی محقق داماد و آیت الله العظمی بروجردی در فقه و اصول استفاده های فراوان بردند. هم اکنون نیز در حوزه علمیه قم به تدریس سطوح عالی اشتغال دارند.

معظم له در حوزه علمه قم به فضل و  فضیلت مشهور و به متانت و دقت نظر موصوف می باشند. ایشان تالیفات زیادی در رشته های مختلف علوم اسلامی دارند.

ادرس دفتر: قم، بلوار بهار، کوچه بهار ، پلاک 25

تلفن دفتر:7440321-0251

ایمیل:yasin_org@aalulbayt.org

ادامه دارد انشاءالله....

نوع مطلب : خداشناسی و مسائل دینی، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
چهارشنبه 17 اسفند 1390
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 05:00 ق.ظ
Everyone loves it when individuals come together and share views.
Great blog, continue the good work!
جمعه 1 اردیبهشت 1396 04:48 ب.ظ
Wonderful article! We are linking to this particularly great content on our site.
Keep up the great writing.
شنبه 12 فروردین 1396 01:08 ق.ظ
Greetings! I've been reading your weblog for a while now and finally got the courage to go
ahead and give you a shout out from Kingwood Tx! Just wanted
to mention keep up the excellent job!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
s