تبلیغات
پلی به خدا - آخرالزمان 2
پلی به خدا
اللهم عجل لولیک الفرج
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


باسلام خدمت تمامی بازدیدکنندگان عزیز من در این سایت سعی دارم با کمک دوست خودم آقا آرش مطالبی راجع به خداشناسی و مبارزه با مذاهب انحرافی و تبلیغ آیین شیعه را در خدمتتون قرار بدم.دوستان برای بازدید از وبلاگ خواهشمندم که موضوعی دنبال کنید و به هر موضوعی که علاقه مندید بروید چون مطالب ارسالی ما منظم نیست.
با تشکر فراوان مدیر سایت حمید رضا و آرش اکبری

مدیر وبلاگ :حمید رضا اکبری
نظرسنجی
به نظر شما به کدام موضوع سایت مطالب بیشتری اضافه کنم؟
برچسبها

بسم الله الرحمن الرحیم

ادامه ی بحث آخرالزمان را پیش می گیریم برای مشاهده به ادامه مطالب مراجعه کنید.

دین در آخرالزمان

عوامل فراوانی روز به روز حقیقت تابناک دین را در هاله ای از ابهام فرو می برند.از این رو همواره دین رو به کم رنگ شدن در جوامع می رود و خرافات و انحرافات فراوانی گریبان گیر آن می شود؛به صورتی که وقتی حضرت مهدی (عج) قیام می نماید، غبار از چهره ی دین بر میگیرد،همگی گمان می کنند این دین جدیدی است که آن حضرت ارائه می دهد.

حضرت علی(ع) این حقیقت را این گونه بیان فرموده است:

«ای مردم به زودی زمانی بر شما خواهد رسید که اسلام همچون ظرف واژگون شده، آنچه در آن است ریخته می شود»

رسول الله (ص) می فرمایند:

«بر امت من زمانی پیش می آید که از قرآن جر نقش آن و از اسلام جز نام آن باقی نماند.(به ظاهر) مسلمان نامیده می شوند؛ در حالی که بیش از همه مردمان ازآن دورند مساجدشان آباد، ولی از هدایت خالی است.»

مردان و زنان آخرالزمان

اگر چه امتحانات خداوند برای زن و مرد یکسان است،ولی پاره ای از روایات درباره ی مردان نقل شده است؛ چنانکه امام صادق (ع) فرمود:

«مردی را میبینی هنگامی که یک روز براو گذشته وگناه بزرگی انجام نداده است -از قبیل فحشا کم فروشی کلاهبرداری و یا شرب خمر- بسیار غمگین و اندوهگین می شود»

رسول گرامی (ص) در وصف برخی از زنان آخرالزمان چنین می فرمایند:

«چگونه می شود حال شما؟، هنگامی که زنان فاسد شوند و جوانان آنان فاسق و شما نه امر به معروف می کنید و نه نهی از منکر به پیامبر اکرم (ص) گفته شد: آیا چنین خواهد شد؟آن حضرت فرمود: بله و بدتر از آن نیز خواهد شد.»

وفرمودند:

«در آخرالزمان و نزدیک شدن قیامت- که بدترین زمان است- زنانی ظاهر می شوند که برهنه و لخت هستند  زینت های خود را آشکار می سازند، به فتنه های داخل می شوند و به سوی شهوت ها و لذت های میشتابند، حرام الهی را حلال می شمارند و در جهنم جاودانه خواهند بود.»

نجات یافتگان آخرالزمان

امام علی (ع) در باره ی نجات یافتگان این دوران می فرماید:

« و آن زمانی است که از فتنه ها نجات نمی یابند؛ مگر مومنانی که بی نام و نشانند. اگردر حضور باشند،شناخته نشوند واگرغایب گردند،کسی سراغ آنان را نمی گیرد. آنها برای حرکت کنندگان در شب ظلمانی جامعه،چراغ های هدایت و نشانه های روشن اند،نه مفسده جو هستند و نه فتنه انگیز،نه در پی اشاعه فحشایند و نه مردمی نادان و لغو گو.اینانند که خداوند درهای رحمتش را به سویشان بازمی کند و سختی های و مشکلات را ازآنان بر طرف می سازد.»

دجال مرد پرزویرو حیله گر

لغت دجال از یک سو به معنی دروغگویی و حقه بازی و از منابع حدیث از سوی دیگر استفاده می شود، دجال منحصر به یک فرد نیست بلکه عناوینی است کلی برای افراد پر تزویر و حیله گرو پر مکر و فریب و حقه باز که برای کشیدن توده های مردم به دنبال خود از هر وسیله ای استفاد می کنند، و بر سر راه هر انقلاب سازنده ای که در ابعاد مختلف صورت می گیرد ظاهر می شوند. پیامبر (ص) فرمود:

«هر پایمبری بعد از نوح قوم خود را از فتنه ی دجال بر حذر داشت، من نیز شما را بر حذر می دارم.»

مسلما انبیای پیشین به مردم عصر خود نسبت به فتنه دجالی که در آخرالزمان آشکار می شود و هزاران سال با آنها فاصله دارد هشدار نمی دانند،به خصوص که در پایان حدیث می خوانیم:

«شاید پاره ای ازآنها که مرا دیده اند یا سخن مرا شنیده اند و عصراو را درک کنند.»

به احتمال قوی ذیل حدیث اشاره به طاغیان و فریبکاران خطرناکی همچون بنی امیه و افرادی همانند معاویه است که در لباس «خال المومنین» و عنوان «کاتب وحی» به مکر و فریب و تزویر و بیرون راندن مردم از صراط مستقیم به سوی آداب و سنن جاهلی،و زنده کردن نظام طبقاتی و حکومت استبدادی و خودکامه،و روی کار آوردن ناصالحان چاپلوس،و جنایتکاران بی باک،و کنار زدن صلحا و فضلا و مردان لایق، پرداختند.

و نیز در حدیث دیگری می خوانیم، پیامبر(ص) در مورد دجال فرمود:

«هیچ پیامبری نبود مگر این که قوم خود را از فتنه دجال بر حذر داشت، ولی من جمله ای درباره او میگویم که هیچ پیامبری به قوم خود نگفته، من میگویم او یک چشمی است.»

جالب توجه این که در پاره از از احادیث آمده است  که پیش از ظهور مهدی (عج) 30 دجال ظهور خواهد کرد!!

حتی در انجیل مسیحیان نیز اشاره به ظهور دجال شده است.

اما پیش از ظهور امام مهدی (عج) و آن انقلاب عظیم و وسیع و راستین هر قدر زمینه های فکری و اجتماعی  در سطح جهانی آمده تر می گردد فعالیت این دجالان که یکی بعد از دیگری ظهورمی کنند افزایش می یابد؛ مرحوم علامه مجلسی در بحارالانوار ازامیرالمومنین علی (ع) نقل کرده چنین استفاده می شود که داری صفات زیراست:

1-او یک چشم بیشتر ندارد که در میان پیشانی اش همچون ستاره صبح می درخشد اما همین چشم خون آلود است، گویی با خون ترکیب شده است.

2- او الاغ (مرکب) سفید تندروی دارد که هر گام او یک میل است و به سرعت زمین را طی می کند.

3-او ادعای خدایی می کند و هنگامی که دوستان خود را به گرد خویش می خواند صدای او را تمام جهانیان می شنوند.

4-او دردریا ها فرو می رود و خورشید با او حرکت می کند،در پیش روی او کوهی از دود و پشت سرش کوه سفیدی قرار دارد که مردم آن را مواد غذایی می بینند

5-به هنگام ظهور او مردم گرفتار قحطی و کمبود مواد غذایی هستند...

بعید نیست دجال با آن صفاتی که گفته شد اشاره به فریبکاران و رهبران مادری ستمگر در دنیای ماشینی باشند؛ زیرا:

1-آنها یک چشم دارند و آن چشم اقتصادی و زندگی مادی است؛ آنها فقط به یک بعد می نگرند و آن بعد منافع مادی ملت خویش است؛ وبه هزار گونه نیرنگ و تزویر و سیاست های استعماری برای رسین به این هدف متوسل می شوند؛آنها دجالانی هستند فریبکار که چشم معنوی و انسانی را از دست داده اند.

امام همین یک چشم مادی آنها بسیارخیره کننده و پرفروغ است.در صنایع به پیروزی های درخشانی نائل شده اند، و از اقطار زمین نیز گذشته اند.

2-مرکب هایی دراختیار دارند که بسیار تند و سریع السیر است و کره زمین را در مدت کوتاهی دورمی زند و با سرعت هایی حتی مافوق سرعت صوت.

3-آنها عملا مدعی الوهیتند و مقدرات مردم جهان را به دست خویش می دانند و با تمام ضعف و ناتوانی که دارند، پیاده شدن در کره ماه را دلیل تسخیر فضا و مها کردن پاره ای از نیرو های طبیعت را نشانه تسخیر طبیعت،در حالی که یک زمین لرزه مختصر،یک طوفان کم قدرت،یک سلول سرطانی،همه کاسه و کوزه های آنها درهم می شکند؛ در عین ضعف همچون فرعون ادعای خدایی دارند.

4-با زیر دریایی های مجهر به زیر دریاهای میروند، وسائل سریع السیرشان با مسیر شمس حرکت می کند ( بلکه گاهی از مسیر آن نیز جلو می افتد ) در پیش روی کارخانه های عظیمش،کوهی ازدود،و هم دنبال سرش کوهی از فرآورده های صنعتی و مواد غذایی ( که مردم آن را مواد غذایی سالم ، فکر میکنند در حالی که ارزش غذایی چندانی ندارند و غالبا خوراک های ناسالمی هستند) مشاهده می شود.

5-مردم به عللی–از قبیل خشکسالی و یا استثمار و استعمار و تبعیضات مختلف و سرمایه گذاری های کمرشکن درمورد تسحیلات و هزینه طاقت فرسای جنگ ها،و ویرانی های حاصل از آن همگی معلول زندگی یک بعد مادی است- گرفتار کمبود مواد غذایی می شوند و مخصوصا گروهی از گرسنگی می میرند و از میان می روند ، و دجال که عامل اصلی این نابسامانی هاست از این وضع بهره برداری کرده به عنوان کمک به گرسنگان و محرومان جامعه برای تحکیم پایه های استعمار خود کوشش و تلاش می کند.

در پاره ای ازروایات نیز نقل شده که هرمومنی از مرکب عجیب دجال ساز مخصوص و نوای تازه ای سر میدهد وکه انطباق آن بر این همه وسایل سرگرم کننده ناسالم دنیای ماشینی یک بعدی که در تمام خانه ها و لانه و شهر و بیابان وساحل دریایش نفوذ کرده کاملا قابل تصور است.

به هر صورت،مهم آن است که عناصر انقلابی یعنی سربازان راستین مصلح بزرگ مهدی (عج) همچون بسیاری از مردم ساده لوح، فریب دجال صفتان را نخورند.

البته آنچه ر در بالا گفتیم یک تفسیر احتمالی برای دجال بود که قرائن  مختلفی آن را تایید می کند،ولی قبول یا عدم قبول این تفسیر به اصل موضوع صدمه نمی زند که مساله دجال با این صفات، جنبه کنایه دارد نه این که انسانی باشد با چنان مرکب و چنان صفات و مزایا.

 ادامه دارد انشاءالله...

برای تعجیل در فرج امام زمان (عج) سه صلوات هدیه کنید.

نوع مطلب : امام زمان (عج)، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
پنجشنبه 11 اسفند 1390
دوشنبه 27 شهریور 1396 05:52 ق.ظ
That is a great tip especially to those new to the blogosphere.
Simple but very accurate info… Many thanks
for sharing this one. A must read article!
پنجشنبه 21 اردیبهشت 1396 06:34 ب.ظ
each time i used to read smaller articles that also clear their motive,
and that is also happening with this piece of writing which I am reading at this time.
سه شنبه 29 فروردین 1396 08:39 ب.ظ
Hi there, the whole thing is going well here and ofcourse every one is sharing facts, that's
actually excellent, keep up writing.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی
s